Wrocław 2018!

Utworzono dnia 06.06.2018

Uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia w dniach 29-30.05.2018 r. Wycieczka ta była dużym wyzwaniem, ponieważ Wrocław jest przepięknym miastem i nawet cały tydzień nie pozwoliłby poznać go dostatecznie.
Nasza wyprawa zaczęła się już przed godziną 3 w nocy i po ponad 7 godzinach jazdy autokarem zajęliśmy się zwiedzaniem Afrykarium – Zoo Wrocławskiego, które prezentuje ekosystemy wodne (morskie i słodkowodne) oraz lądowe fauny Afryki. Miejsce to zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Kolejne na naszej liście było Hyrdopolis. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Następnie uczniów czekał spacer pod Halę Ludową i wytęskniony odpoczynek przy Fontannie Wrocławskiej, gdzie przy dźwiękach muzyki podziwialiśmy wodny spektakl. Niedaleko fontanny znajduje się ogród japoński. Spacer po nim dostarczył nam mnóstwo doznań. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był wjazd na taras widokowy na 49 piętro wieżowca Sky Tower. Mimo strachu w oczach naszych uczniów nikt nie żałował wejścia na taras, a zastane tam widoki zapierały dech w piersiach.
Dzień drugi rozpoczął się od przejścia do Panoramy Racławickiej - reliktu dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15 × 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Po podziwianiu Panoramy nastąpiło spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Rynku z zabytkowymi kamienicami i Ratuszem, Kościołu NMP z ruchomą szopką oraz Ostrowa Tumskiego. Dodatkowymi atrakcjami dla naszych uczniów były przejazdy tramwajami oraz rejs statkiem po Odrze.
Nasza wycieczka skończyła się ok godziny 1 w nocy. Mimo zmęczenia, uczniowie wypowiadali się o wyjeździe bardzo pozytywnie i na pewno jeszcze długo będą go wspominać.

Utworzono dnia 06.06.2018, 08:49